Skip to Content

Medikal Yardım Hizmeti

Hızla gelişmekte olan günümüz teknolojilerinin ulaşım sahasındaki yeniliklerle birleşimi sonucunda, medikal yardım alanında da önemli atılımlar gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Çeşitli alanlarda hizmet veren Plures Air, medikal yardım hizmetleriyle her kesime hitap etmekte, bu alandaki gelişmeleri de yakından takip etmektedir.

Ambulans Uçak ile Hasta Transferi Nasıl Gerçekleşir?

Ambulans uçaklar, yaralı, hasta, sağlık personeli ve organ transferleri yapılmasına hizmet etmektedir. Şirketimiz, kiralama portföyünde yer alan ambulans uçakları kiraya vererek son derece hızlı bir medikal yardım hizmeti sunmaktadır. Ambulans uçak kiralama hizmetimizden sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlardan bireylere kadar her kesim faydalanabilmektedir.

Uçaklar, gereken medikal yardım hizmetini layıkıyla sunabilmek için hastanın ihtiyaçlarını karşılamak üzere tam teçhizat ile donatılmıştır. Kara yolu ambulanslarına nazaran oldukça hızlı, konforlu ve emniyetli olan ambulans uçaklar, hasta ve yaralıların bulunduğu konuma en yakın havaalanından kalkmakta, transferin yapılacağı bölgeye en yakın havaalanına iniş yapmaktadır.

Tarifeli Hava Yolları ile Hasta Transferi Nasıl Yapılır?

Şirketimiz, ambulans uçak kiralama hizmetine alternatif olarak tarifeli uçuş yapan hava yolları ile yapılan hasta transferlerinde de ihtiyaç duyduğunuz hizmeti vermektedir. Sunduğumuz medikal yardım hizmeti kapsamda, hastaların durumları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek suretiyle yolculuğun tüm aşamaları titizlikle planlamakta, gerekli prosedürleri uygun bir biçimde yerine getirmekteyiz.

Hasta yakını ve doktor gibi refakatçilerin de seyahat planının yapılması, sedye vb. ekipmanlara uygun bir yolculuğun tasarlaması, hastaneler ile havaalanları arasındaki mesafenin kara ambulanslarıyla katedilmesi işlemlerini de medikal yardım hizmetimiz dâhilinde bizzat planlamakta ve uygulamaktayız.

Bu çapta bir organizasyonun bireysel çabalarla yapılmaya çalışılması, transfer sürecinde kimi aksaklıklarla karşılaşma olasılığını ciddi oranda artırmaktadır. Söz konusu naklin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi ve koordinasyon gibi ayarlamaların sağlanabilmesi için şirketimizden medikal yardım hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Taleplerinizi transfer tarihinden asgari bir hafta önce tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir.

Medikal Ekip Transferini Nasıl Yapıyoruz?

Medikal yardım hizmetlerimiz kapsamında, herhangi bir bölgede yaralıya/hastaya müdahale edecek yetkin bir doktor ya da gerekli sağlık ekibi bulunamıyorsa özel jet, ambulans uçak ya da tarifeli uçuş yapan hava yolları aracılığıyla ilgili bölgeye medikal ekip transferi yapmaktayız. Özellikle acil ihtiyaçlarda medikal ekip transferinin hızlı bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Bu nedenle ilgili konuda hava yolu ulaşımı sıklıkla tercih edilmektedir.

Cenaze Transferi Nerelere Yapılır?

Şirketimiz, medikal yardım sahasındaki geniş yelpazenin bu bölümünde de tarifeli uçuş yapan hava yolu firmaları, özel jetler ya da ambulans uçaklar ile aktif olarak faaliyet göstermektedir. Hizmet kapsamında yurt dışından yurt içine ya da tersi istikametteki cenaze transferleri güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

En hızlı medikal yardım seçeneği olarak göze çarpan özel jet ve ambulans uçaklar, 2 ila 4 saat aralığında kullanıma hazır hâle gelmekteyken tarifeli hava yolları ile yapılacak transferlerden minimum 1 hafta öncesinde şirketimize ulaşılmanız gerekmektedir.

Medikal yardım hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

7/24 Uçağınız Hazır!
Plures Air